בעלי עסק? אלה 5 הטעויות שאתם עושים בדרך לכישלון

להיות בעל עסק בישראל זה לא פשוט. בעקבות מגפת הקורונה ומהפכת "השולמנים", בעלי העסקים העצמאיים היו בכותרות לא מעט בשנים האחרונות, אבל האמת העצובה היא שללא קשר לקורונה, מתוך כחמש מאות אלף עסקים הקיימים בישראל, כ- 50,000 עסקים, כמעט 10%, נסגרים כל שנה מסיבות שונות, ברובם המכריע כלכליות בלבד.

כל אדם המקים עסק, פותח אותו עם ציפייה מאוד גדולה להתעשר, לעבוד פחות זמן ולהשקיע פחות מאמץ, ולהגיע לחופש כלכלי. אך המציאות שונה בתכלית: רוב בעלי עסקים לא מצליחים לנהל כהלכה את העסק שלהם, והופכים עייפים, מותשים, ובקושי שורדים – עובדים 24 שעות ביממה ולא מרוויחים, ולעיתים יוצרים לעצמם חובות אדירים בניסיונותיהם הנואשים להציל את העסק.

אך למה בעצם זה קורה?

מטי עבאדי, היועצת העסקית המובילה בישראל, המסייעת לאלפי עסקים ברחבי הארץ, מצילה מכישלון עסקי, והופכת עסקים מדשדשים לרווחיים ומשגשגים, משתפת אותנו בחמש הטעויות שגורמות לבעלי עסקים לאבד את העסק והרווחים ומונעת מהם להגיע לרווחה כלכלית עליה הם חולמים:

מטי עבאדי, יועצת עסקית

1. לא בונים אסטרטגיה עסקית

בעלי עסקים רבים מנהלים עסק בלי שום הכשרה וידע ניהולי ועסקי. העסק מתנהל לפי  אינטואיציה, לא קיימים קווים מנחים או שיטת עבודה מסודרת, ולא יעדים ברורים וברי השגה. בדרך זו, בעלי העסק מתעוררים בכל בוקר ליום עבודה מפרך בלי שום ידיעה ברורה של מה וכמה ירצו להשיג בסופו של החודש, הרבעון, או השנה.

2. לא מנהלים אסטרטגיה שיווקית

מטי מספרת שמרבית בעלי העסקים לא יודעים מהי המשמעות האמיתית של המושג "שיווק". הם אמנם יודעים שהם צריכים לעשות שיווק – אבל לא יודעים מהן הפעולות היזומות שנדרשות ליצירת ביקוש מיידי למוצרים או לשירותים של העסק וכתוצאה מכך להגדיל את כמות הלקוחות שלהם. בפועל, הם משלמים המון כסף לחברות שיווק דיגיטלי אך לרוב אין להם תוצאות משמעותיות ובנוסף לכך, אין להם מערך מכירות שיודע לטפל כראוי בלידים נכנסים. כלומר- אין להם יכולת להמיר את הלידים ללקוחות,  וכתוצאה מכך הם מתייאשים ומפסיקים לשווק וזו הנקודה הכי מסוכנת לעסק.

רוצה לגלות איך להפוך את העסק שלך להצלחה?

3. נוקטים בגישת "יהיה בסדר"

50,000 עסקים נסגרים מידי שנה, עם חובות קטנים במקרה הטוב וחובות ענקיים במקרה הפחות טוב. מה זה אומר? ש-50 אלף בעלי עסקים לא זיהו מבעוד מועד את ההידרדרות הכלכלית החמורה אליה הגיעו ופשוט קיוו שאיכשהו הכל יסתדר במקום לנקוט פעולות יזומות כדי לצאת  מהמצב אליו הם נקלעו. ואתם יודעים מה? זה אף פעם לא מסתדר.

4. מגייסים עובדים יקרים ולא יעילים

מטי מספרת שהיא פגשה אלפי עובדים שמועסקים בעסקים שהיא ליוותה שהגיעו לעבודה ולא לעבוד. חיפפו, עבדו מעט מאוד שעות בפועל ואת שאר הזמן העבירו בחוסר מעש או בעיסוק בחייהם הפרטיים, בלי שום התחשבות או אמפתיה לבעלי או מצב העסק. בבדיקה מעמיקה יותר התגלה כי למרבית העובדים הללו כלל לא היו את הכישורים הנדרשים לאותם תפקידים ולכן הביצועים שלהם היו בהתאם. כלומר,  בעלי העסק גייסו עובדים לא מתאימים, שילמו להם משכורות עתק ולא קיבלו שום תמורה בחזרה.

5. לא מפתחים חוסן מנטלי

לא כל אדם מתאים להיות בעל עסק. למרבית בעלי העסקים אין חוסן מנטלי אמיתי שמאפשר להם לצלוח תקופות קשות יותר או קלות פחות ובמקום להיאבק ולהילחם ולקבל החלטות אמיצות וקשות, הם נשברים ושוברים את הכלים. לנהל עסק משגשג במציאות משתנה ולא יציבה זה אתגר יום יומי ומתמשך שרק הופך גדול יותר כאשר אין אסטרטגיה שיווקית , אסטרטגיה עסקית , העדר כישורי ניהול ועובדים לא יעילים.

בעסקים בינוניים עם למעלה מעשרה עובדים שהוצאות השכר עבורם מאוד גבוהות יחסית לפעילות העסק, לבעל העסק אין את היכולת הכספית לשלם למנהל שיווק ומכירות וההכנסות לא יציבות – הסיכויים להצלחה או אפילו הישרדות לאורך שנים הם קלושים ואף אפסיים, וסביר להניח שבעל העסק לא יגיע לעולם לחופש כלכלי.

חווים משבר עסקי? חוששים שהעסק לא מנוהל כראוי? ההוצאות גבוהות, ההכנסות נמוכות וההפסדים עצומים?

דעו שיש פתרון!

צרו קשר עוד היום עם מטי עבאדי, היועצת העסקית המובילה בישראל, מומחית בניצול הפוטנציאל העסקי והגדלת הכנסות, היחידה שמתחייבת ל-100% הצלחה ומובילה בעלי עסקים לביטחון פיננסי וחופש כלכלי. 10 בעלי העסקים הראשונים שיצרו קשר ייהנו משיחת התנעה עסקית ללא תשלום בחודשים פברואר-מרץ.

מלאו פרטים ואצור איתכם קשר עוד היום:

או חייגו עכשיו:

דילוג לתוכן