מתי כדאי לקחת הלוואות מהבנק

מתי כדאי לקחת הלוואות מהבנק?

בעלי עסקים רבים מתמודדים מידי יום עם לחצים מהבנק על חריגות מהאשראי שהם מקבלים לא פעם פקידת הבנק מציעה "לקחת עוד הלוואה" כדי לטפל בחריגה בחשבון העו"ש לאחר כשנה בעל העסק הקטן מוצא את עצמו עם עוד ועוד הלוואות ועדיין חריגה בחשבון העו"ש בעסק שלא מנוהל בצורה נכונה – יש בעיות של תזרים מזומנים ולכן לקיחת הלוואה נוספת לא באמת תפתור את הבעיה בעסק אלא עלולה להחריף את המצב. 

 

בעלי עסקים חושבים שהלוואות לעסקים קטנים הן בגדר חובה וזה הדבר שיציל אותם. האמת היא שאין דבר שיקבור עסק יותר מהר מהלוואות שנועדו להתנהלות שוטפת. 

 

ישנם גורמים רבים שגורמים למחסור של מזומנים בעסק, ולכן לקיחת הלוואה לא פתור שום בעיה ולכן אין טעם לטפל בתוצאה של הכשל הניהולי, אלא לטפל בכשל הניהולי בעצמו. 

לעיתים בעלי עסקים לא יודעים לתמחר נכון את המוצרים שלהם ואז מוכרים בהפסד ולא מבינים למה יש מחזור מכירות ועדיין אין כסף לשלם משכורות, לעיתים בעל העסק לא חי מפיק טוב את השור שבו הוא פועל ומחליט לגבות מחירים גבוהים על המוצרים שלו מבלי לתת ערך מוסף ללקוח ומצטייר כיקרן. 

פעמים רבות בעלי עסקים לא מודעים לחשיבות של קידום ושיווק עסקי שזו תהליך הכרחי לקיומו של כל עסק. 

 

אי אפשר להסתמך על ערוץ שיווקי אחד וחייבים לפחות שלושה ערוצי שיווק שמזרימים לקוחות באופן קבוע לעסק. אחת הטעיות הגורליות של בעלי עסקים היא שכאשר המצב ממש קשה, הם אף פונים לקחת הלוואות מהמערכת החוץ בנקאית ולוקחים הלוואות בריבית רצחנית ועדיין לא מבינים שיש בעיה בהתנהלות השוטפת של העסק.

 

 והתוצאה? עסק שנסגר, בעל עסק שמוכרז כפושט רגל וחובות עתק שלא משולמים. מתי כן נכון לקחת הלוואה מהבנק? רק כאשר העסק מצליח, ובעל העסק רוצה להתרחב ולהשקיע כסף בפיתוח העסק או לרכוש מכונות חדישות יותר או בכל ציוד נוסף אחר. לכסף יש נטייה להעלם אם לא יודעים את החוקים של ניהול כסף באמת. זו הסיבה שכל זוכי הלוטו מאבדים את כספם תוך זמן קצר ונשארים עם חובות. לכסף יש חוקים ואתה חייב לדעת אותם. אם אתה רואה שמצב תזרים המזומנים בעסק שלך דחוק, ואתה צופה שאתה תעמוד בפני בעיה, תתחיל למכור הרבה יותר, תעשה מבצעים ותיתן הטבות על מלאים תקועים, תתייעץ עם מומחי שיווק וניהול לעסקים.

 

Facebook
דילוג לתוכן